Spojené arabské emiráty nejsou jenom Dubaj
Co to vlastně je?
Jedná se o federaci sedmi emirátů na Blízkém východě. Sousedí například s Pákistánem, Iránem či Ománem.
Velkou většinu zaujímá hlavně nížina, která je pokrytá pouští. Podnebí je zde velmi tropické a prší jen velmi málo.
Vznik je datován do 19. století. Setkáte se zde s náboženstvím, jako je Islám nebo Hinduismus. Asi do poloviny 19 se živili hlavně lovem perel nebo rybařením. V roce 1962 byl zahájen vývoz ropy. Dokonce se zde vyrábí cement a hliník.
Oficiálním jazykem je arabština ale používá se také angličtina, perština nebo čínština.
Země se skládá z několika emirátů (přesněji sedmi), kterými jsou: Abú Zabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Rás al-Chajma, Umm al-Kuvajn, Šardžá.
Abú Zabí:Jedná se o největší a nejbohatší emirát ze sedmi členských států. Dělí se na dvě oblasti a to západní a východní. V západní najdete například Sila, Dalma či Liwa.
Ve východní pak Abú Zabí či Al Ajn.
Adžmán:Skládá se ze tří částí a počet obyvatel se pohybuje okolo 200 tisíc.
Dubaj:Je považován za druhý největší emirát a jedná se o nejnavštěvovanější místo. Má přes dva milióny obyvatel a vládcem je šajch Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm. Největší část zde zabírá poušť. Velmi dobře je v tomto emirátu provedená doprava. Velmi oblíbené je například metro nebo Taxislužba.
Fudžajra:Tento emirát se nachází na východě a okolo 130 tisíc obyvatel. Je velmi hornaté a často zde prší, což je velmi dobré pro zemědělství. Dělí se na dvě obce a to Fudžajra a Diba al-Fudžajra.
Rás al-Chajma:Nachází se v severní části Perského zálivu. Má velmi příjemné podnebí a místy se nachází pohoří Hajar.
Umm al-Kuvajn:Je považován za nejméně lidnatý emirát a jeho hlavní město nese stejný název jako samotný emirát, tudíž Umm al-Kuvajn.
Šardžá:Je považován za třetí největší emirát a má rozlohu okolo 2600 km2. Člení se na šest obcí, mezi které patří například Al Zajd nebo Kalba.
Doufáme, že nyní už je váš přehled o emirátech lepší a víte, že zde není pouze Dubaj, ale také spousta jiných krásných míst k navštívení.